Prezident SR 2014 - koho si vybrať ?

Autor: Peter Štalmach | 2.3.2014 o 10:15 | (upravené 2.3.2014 o 10:23) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  893x

Niekedy je naozaj ťažké z množstva odvšadiaľ  prichádzajúcich negatívnych informácií  zachovať si vnútornú pohodu a pokoj.  Ak však skúmame svet okolo nás radostnými očami, uvidíme mnoho pozitívneho. Napríklad kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky. Je naozaj veľmi potešujúce, že o post hlavy štátu sa uchádzajú kvalitní,  vzdelaní ľudia, za ktorými je väčšinou i zaujímavý osobný príbeh.  Nakoniec - poviete si, tak by to malo byť. Áno, máte pravdu a tešme sa z toho.  A tešme sa aj z možnosti  širokého výberu. Nie vždy a nie všade  je to samozrejmosť.

Teraz už len vybrať si toho svojho kandidáta a dať mu svoj hlas v slobodných voľbách (ani to nie je všade samozrejmé - teda opäť dôvod na radosť :) . Kandidáti reprezentujú rôzne politické smery, názory a pohľady na život. Vyberať, podľa mňa znamená hľadať kandidáta, ktorý najviac vyhovuje predstave voliča o dobrom prezidentovi.  Je to teda individuálna voľba každého jednotlivca , ale aj zodpovednosť, že nepomôže svojím hlasom do úradu prezidenta človekovi, ktorý ho nie je hoden.

Niektorí socialisti radi a veľa hovoria o solidarite. Škoda však, že niektorí socialisti 21. storočia solidaritu často krát iba propagujú, ale nežijú ňou. Zabúdajú, že nie je dôležité, koľko o solidarite povedia, ale komu osobne vo svojom okolí pomohli včera, komu dnes a komu pomôžu zajtra. Radi totiž pomáhajú, ale nie zo svojho.

Niektorí konzervatívci sa až príliš často pasujú do roly majiteľov pravdy a pokoru  a úctu pred inými názormi by ste u nich hľadali len ťažko.

Niektorí liberáli zase nasilu pretláčajú agendy, ktoré svetu, ktorý nám bol daný, nie sú vlastné. Pravdepodobne tak robia s cieľom všeobecného pokroku, avšak taktiež u nich až príliš často absentujú hodnoty ako slušnosť, úcta k iným názorom a taktiež láska a pokora pred niečím, čo nás všetkých presahuje.

Poviem vám, že v týchto voľbách sa mi nerozhodovalo ľahko. Väčšina z nás nepozná kandidátov osobne, preto sa rozhodujeme na základe ich vyhlásení, výrokov, sympatií . Ale možno najlepšie by bolo podľa skutkov. Inšpirujúci je v tomto kontexte  list apoštola Jakuba, kde nájdeme „Ale niekto povie: Ty máš vieru a ja mám skutky. Ukáž mi svoju vieru bez skutkov a ja Ti zo svojich skutkov ukážem vieru" (Jak 2, 18 )

Nakoniec som si svojho kandidáta  vybral. Bude to človek, ktorého osobne, rovnako ako ostaných kandidátov nepoznám. Poznám však jedno jeho dielo a jeho príbeh a poviem vám, že tu netreba veľa slov.  Stačí sa radovať a zároveň sa nechať inšpirovať pre dobro.

Prajem vám vo voľbách šťastnú ruku, aby sme si zvolili dobrého prezidenta :)

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?