Prezident SR 2014 - koho si vybrať ?

Autor: Peter Štalmach | 2.3.2014 o 10:15 | (upravené 2.3.2014 o 10:23) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  877x

Niekedy je naozaj ťažké z množstva odvšadiaľ  prichádzajúcich negatívnych informácií  zachovať si vnútornú pohodu a pokoj.  Ak však skúmame svet okolo nás radostnými očami, uvidíme mnoho pozitívneho. Napríklad kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky. Je naozaj veľmi potešujúce, že o post hlavy štátu sa uchádzajú kvalitní,  vzdelaní ľudia, za ktorými je väčšinou i zaujímavý osobný príbeh.  Nakoniec - poviete si, tak by to malo byť. Áno, máte pravdu a tešme sa z toho.  A tešme sa aj z možnosti  širokého výberu. Nie vždy a nie všade  je to samozrejmosť.

Teraz už len vybrať si toho svojho kandidáta a dať mu svoj hlas v slobodných voľbách (ani to nie je všade samozrejmé - teda opäť dôvod na radosť :) . Kandidáti reprezentujú rôzne politické smery, názory a pohľady na život. Vyberať, podľa mňa znamená hľadať kandidáta, ktorý najviac vyhovuje predstave voliča o dobrom prezidentovi.  Je to teda individuálna voľba každého jednotlivca , ale aj zodpovednosť, že nepomôže svojím hlasom do úradu prezidenta človekovi, ktorý ho nie je hoden.

Niektorí socialisti radi a veľa hovoria o solidarite. Škoda však, že niektorí socialisti 21. storočia solidaritu často krát iba propagujú, ale nežijú ňou. Zabúdajú, že nie je dôležité, koľko o solidarite povedia, ale komu osobne vo svojom okolí pomohli včera, komu dnes a komu pomôžu zajtra. Radi totiž pomáhajú, ale nie zo svojho.

Niektorí konzervatívci sa až príliš často pasujú do roly majiteľov pravdy a pokoru  a úctu pred inými názormi by ste u nich hľadali len ťažko.

Niektorí liberáli zase nasilu pretláčajú agendy, ktoré svetu, ktorý nám bol daný, nie sú vlastné. Pravdepodobne tak robia s cieľom všeobecného pokroku, avšak taktiež u nich až príliš často absentujú hodnoty ako slušnosť, úcta k iným názorom a taktiež láska a pokora pred niečím, čo nás všetkých presahuje.

Poviem vám, že v týchto voľbách sa mi nerozhodovalo ľahko. Väčšina z nás nepozná kandidátov osobne, preto sa rozhodujeme na základe ich vyhlásení, výrokov, sympatií . Ale možno najlepšie by bolo podľa skutkov. Inšpirujúci je v tomto kontexte  list apoštola Jakuba, kde nájdeme „Ale niekto povie: Ty máš vieru a ja mám skutky. Ukáž mi svoju vieru bez skutkov a ja Ti zo svojich skutkov ukážem vieru" (Jak 2, 18 )

Nakoniec som si svojho kandidáta  vybral. Bude to človek, ktorého osobne, rovnako ako ostaných kandidátov nepoznám. Poznám však jedno jeho dielo a jeho príbeh a poviem vám, že tu netreba veľa slov.  Stačí sa radovať a zároveň sa nechať inšpirovať pre dobro.

Prajem vám vo voľbách šťastnú ruku, aby sme si zvolili dobrého prezidenta :)

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?